Eğitim

PROGRAM

Programa Kimler Katılabilir?

18 - 35 yaş aralığındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 18 - 35 yaş aralığındaki geçici koruma altındaki Suriyelileri kapsamaktadır. Eğitim kapsamındaki her sınıf kontenjanı 15 kişiden oluşacaktır. Eğitim kategorilerine alımlarda seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

EĞİTİMLER

UI - UX Design

UI Design: User Interface, dizayndaki ara yüzlerle diğer bir ifade ile dış dizayn ile ilgilenir. Dış görünümle ilgili olan tüm dizaynlar, UI dizayn ile ilgilidir.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalar; akıllı telefon, tablet ve akıllı saatlere olan taleplerin artmasına sebep olmuştur. Yazılımcılar, cihazlarda yetersiz gördükleri uygulamaları, cihazların mobil işletim sistemlerine uygun olarak kodlayıp cihazların uygulama marketlerinde erişime sunmaya başlamıştır.

Backend

Backend’in Türkçe karşılığı “Arkayüz”dür. Kullanıcıların görmediği arka yüz (Server-side) geliştiren kişidir.

Frontend

Frontend’in Türkçe karşılığı “Önyüz”dür. Yapılma aşamasındaki bir web sitesinin ön yüzünü (client-side) HTML, CSS ve JavaScript gibi teknolojileri kullanarak web sitesinin görsel tarafını oluşturan kişilere ise front-end developer ( Ön yüz geliştirici ) denir.

Veri Tabanı - Software Development

Veri tabanı genellikle bir bilgisayar sisteminde elektronik olarak depolanan yapılandırılmış bilgi veya veriden oluşan düzenli bir koleksiyondur.

Oyun Yazılımcılığı

Oyun yazılımcıları, sanal oyunların hikayesini kurgulayarak yazılımını yapan ve uygulama geliştiren kişiledrir. Oyunları özel olarak tasarlayan oyun yazılımcıları, özellikle kurgu ve senaryoya da önem vererek kusursuz bir oyun oluşturmaya çalışırlar.

Gömülü Yazılım

Gömülü yazılım eğitiminde, bir cihaza akıllı olma özelliği kazandıran iç sistemin yazılım tasarımı hazırlanır.

Oyun Tasarımı

Oyun tasarımı eğitimi kapsamında katılımcılar, interaktif deneyimlerin nasıl tasarlandığı konusunda eğitim alacaklardır.

PCB Tasarımı

PCB tasarımı; ihtiyaç olan cihazın devre şemasını, komponent listesini, kütüphanesini hazırlamak, katman tasarımını yapmak, Pcb özelliklerini belirlemek, özelliklere uygun PCB tasarımını yapmak, mekanik tasarım, üretim dosyalarını ve dökümanlarını hazırlamaktır.

Bootcamp Erciyes Başlıyor

Sen de Katıl

Programa dahil olmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurarak siz de katılım sağlayabilirsiniz.