Eğitim

PROGRAM

Programa Kimler Katılabilir?

18 - 35 yaş aralığındaki Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve 18 - 35 yaş aralığındaki geçici koruma altındaki Suriyelileri kapsamaktadır. Eğitim kapsamındaki her sınıf kontenjanı 15 kişiden oluşacaktır. Eğitim kategorilerine alımlarda seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

YAZILIM EĞİTİMLERİ

UI - UX Design

UI-UX Design: User Interface ve User Experience, hem görsel anlamda kullanıcıya hitap eden hem de kullanıcı tarafında deneyimlenebilen bir platform oluşturma sürecidir.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalar; akıllı telefon, tablet ve akıllı saatlere olan taleplerin artmasına sebep olmuştur. Yazılımcılar, cihazlarda yetersiz gördükleri uygulamaları, cihazların mobil işletim sistemlerine uygun olarak kodlayıp cihazların uygulama marketlerinde erişime sunmaya başlamıştır.

Back-End

Yazılım veya Web Uygulaması Geliştirilmesi sırasında yapılan arkaplan işlemler (Server-Side) Back-End olarak adlandırılmaktadır.

Front-End

Çeşitli görsel tasarım araçları kullanılarak yapılan ve kullanıcıların işlem yapabildikleri (Client-Side) yani Kullanıcı arayüzünün geliştirildiği ve test edildiği geliştirme aşamasıdır. Bu bir yazılım, web sitesi veya bir web uygulaması olabilir. Burada yapılan tüm işlemler Front-End geliştirme olarak adlandırılmaktadır.

Veri Tabanı - Software Development

Veri tabanı genellikle bir bilgisayar sisteminde elektronik olarak depolanan yapılandırılmış bilgi veya veriden oluşan düzenli bir koleksiyondur.

Oyun Yazılımı

Oyun yazılımcıları, sanal oyunların hikayesini kurgulayarak yazılımını yapan ve uygulama geliştiren kişiledrir. Oyunları özel olarak tasarlayan oyun yazılımcıları, özellikle kurgu ve senaryoya da önem vererek kusursuz bir oyun oluşturmaya çalışırlar.

Gömülü Yazılım

Gömülü yazılım eğitiminde, bir cihaza akıllı olma özelliği kazandıran iç sistemin yazılım tasarımı hazırlanır.

3D Design

3D Design eğitimi kapsamında katılımcılar, interaktif deneyimlerin nasıl tasarlandığı konusunda eğitim alacaklardır.

Bootcamp Erciyes Başlıyor

Sen de Katıl

Programa dahil olmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurarak siz de katılım sağlayabilirsiniz.